Z Kartos Akademijoje viešnia iš Latvijos

IMG_1306Varžybų "Autokontaktas-2018" metu, Z kartos akademiją aplankė ilgametė Latvijos klubo LAMB jaunųjų dviratininkų saugaus eismo komandos vadovė Valda Kjasperė. Latvijos komanda jau daugelį metų sėkmingai pasirodo FIA 1-ojo regiono kasmet rengiamuose ETEC (European Traffic Education Contest) konkursuose, yra pastarųjų dviejų metų, nugalėtoja.

  Viešnia papasakojo apie jų patirtį organizuojant panašaus pobūdžio varžybas Latvijoje, pasirengimą ETEC 2018  konkursui Vengrijoje, kuriam ruošiasi ir LAS komanda. Jaunųjų dviratininkų saugaus eismo varžybas ir konkursus kaimynai pradeda vykdyti jau rugsėjo mėn. ir tęsia visus mokslo metus. Visą šį judėjimą koordinuoja valstybinė įmonė CSDD (Celu Satiksmes Drosibas Direkcija) CSDD - Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija , tai kažkas panašaus į mūsų Kelių direkciją tik dar reiktų pridėti "Regitrą" ir tech apžiūrų asociaciją "Transekstą". Taipogi šiai įmonei priklauso mums gerai pažįstama Bikirniekų trasa ir lietuvių turistų pamėgtas Rygos auto-moto muziejus.      Pagal skiriamas lėšas ir požiūrį į jaunųjų dviratininkų saugaus eismo propagavimą kaimynai gerokai lenkia mus, tad lygiuotis yra į ką ir tikimės, kad po kelių metų ir Lietuvoje šis judėjimas bus toks pat populiarus kaip Latvijoje.

  IMG_1307Balandžio 6-ąją Lietuvoje minima saugaus eismo diena. Pagrindinis jos tikslas-nė vieno nukentėjusio eismo dalyvio šalies keliuose. Kviečiame LAS -iečius aktyviai dalyvauti savo miestų ir rajonų organizuojamuose renginiuose skirtuose šiai dienai paminėti.

  Saugių kelionių ir šilto pavasario visiems.

  Saugus eismas-visų rūpestis.

  Gintaras Urbonas

  LAS saugaus eismo komiteto pirmininkas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.