LAS jaunųjų dviratininkų komanda ruošiasi ETEC-2018 konkursui Vengrijoje

IMG_2543LAS (Lietuvos automobilininkų sąjunga) jaunųjų dviratininkų komanda pradėjo pasiruošimą 33-iajam ETEC (European traffic education contest) saugaus eismo konkursui, kuris šįmet vyks Vengrijoje, š.m. rugsėjo 6-9 dienomis.

  8 geriausiai respublikinėse "Saugaus rato" varžybose pasirodę moksleiviai iš visos Lietuvos buvo pakviesti į 1-ąją paruošiamąją stovyklą Marijampolėje. Geriausiai sekėsi Šakių raj. Slavikų pagr. mokyklos, Vilkaviškio raj.Keturvalakių pagr. mokyklos-daugiafunkcinio centro ir Šilalės raj. Dariaus ir Girėno progimnazijos vaikams. Iš jų sudarytai komandai  teks vykti į Budapeštą dalyvauti šiame prestižiniame saugaus eismo konkurse į kurį paprastai susirenka 24-26-ios  komandos iš visos Europos. Pagal konkurso reikalavimus komandą sudaro 2 mergaitės ir 2 berniukai ne vyresni nei 12 metų. Jau daugelį metu šį konkursą rengia autosporto mėgėjams gerai žinoma automobilių sporto federacija FiA (Federation internationale de I Automobile).

  LAS komanda ETEC konkurse dalyvauja nuo 1997 metų. 2008 m. Slovėnijoje tapo šių varžybų nugalėtojais, o 2011 m. Prancūzijoje liko treti. Pernai Albanijoje mūsų atstovai užėmė 12-ą vietą iš 26-ių dalyvavusių šalių.

  IMG_25702018 metų rinktinei vadovauja Marijampolės raj. Sasnavos pagr. mokyklos mokytojas B.Jankevičius ir Viklkaviškio raj. Keturvalakių mokyklos-daugiafunkcinio centro mokytoja N.Jankauskienė.

  Pagrindinis šio renginio tikslas-gerinti jaunųjų dviratininkų praktinio vairavimo įgūdžius, geriau išmokti kelio ženklus, laikytis eismo taisyklių, susipažinti su kitų šalių vaikais, pasidalinti patirtimi.

  Jau daugelį metų šį saugaus eismo projektą finansuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie susisiekimo ministerijos.

 IMG_2624 IMG_2612 IMG_2568 IMG_2565 IMG_2564 IMG_2529 IMG_2509 IMG_2508

Saugus eismas-visų rūpestis.

  Parengė:

  Gintaras Urbonas

  LAS saugaus eismo komiteto pirmininkas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.